Hamšík čoraz bližšie k odchodu do Číny. V Neapole ho chcú nahradiť iným slovenským reprezentantom

v kategórii: Futbal autor: Michal Sedlák 0

Marek Hamšík sa blíži odchodu z talianskeho Neapola do Číny.

Marek Hamšík sa počas jedenástich sezón do klubovej histórie i sŕdc fanúšikov Neapola zapísal nezmazateľným písmom. Hamšík túžil priniesť pod Vezuv Scudetto, no Partenopei tesne prehrali v boji o majstrovský titul s Juventusom, zaostali o štyri body a zostala im len druhá priečka.

Nie je tajomstvom, že Hamšíka lákajú bohaté čínske kluby. Najnovšie informácie zo zahraničných médií hovoria o tom, že odchod Hamšíka do exotickej Číny je čoraz pravdepodobnejší. Okrem Shandongu Luneng sa o neho zaujímajú aj oba kluby sídliace v Guangzhou.

A Neapol už má vyhliadnutú náhradu za neho. Malo by ísť o Hamšíkovho reprezentačného kolegu Stanislava Lobotku. Podľa La Gazzetta dello Sport je práve Lobotka hlavným letným cieľom Partenopei.

Lobotka si skvelé meno spravil počas pôsobenia v španielskej Celte Vigo, v ktorej má platný kontrakt až do júna 2023. Jeho odchodová klauzula je stanovená na 45 mil. eur. Záujem o neho má údajne aj ďalší účastník Serie A Inter Miláno, v ktorom pôsobí obranca Milan Škriniar.