Gutová-Behramiová čakala na triumf 25 mesiacov, opäť našla dobrý pocit a predviedla skvelú jazdu

v kategórii: Futbal 0

V júli 2018 sa fešná Švajčiarka vydala za futbalistu Valona Behramiho a po svadbe akoby odišla jej zjazdárska výnimočnosť.

(vtedy ešte nie Behramiová) dovedna 11 pretekov a tieto úspechy jej priniesli jeden veľký a jeden malý glóbus za super G a tiež viacero sezónnych pódiových umiestnení dokonca v štyroch disciplínach.

Zišlo sa niekoľko pozitívnych vecí

V júli 2018 sa fešná Švajčiarka vydala za futbalistu Valona Behramiho a po svadbe akoby odišla jej zjazdárska výnimočnosť. Za dva roky sa dočkala iba jediného druhého a dvoch tretích miest v pretekoch Svetového pohára, až kým neprišiel piatok 21. februára a jej skvelá víťazná jazda na domácom snehu v Crans Montane. Na 25. triumf v pretekoch SP čakala presne 25 mesiacov.

"Počas jazdy som sa cítila výborne. V našom športe je to občas tak, že len hádate, prečo ste o dve sekundy pozadu. Potom sa však začnete cítiť lepšie a zrazu ste rýchlejší. To sa mi počas kariéry stalo dosť často. V posledných týždňoch sa u mňa zišlo niekoľko pozitívnych vecí až to vytvorilo správny celok. Opäť som našla dobrý pocit a prestala zbytočne uvažovať nad sebou," uviedla Lara Gutová-Behramiová, cituje ju rakúsky športový portál laola1.at.

Naberá niekdajšiu fazónu

na štvrtej priečke zaostala za päťnásobnou medailistkou z majstrovstiev sveta o 1,08 s.

"Musím sa poďakovať servismanom a celému tímu za výbornú robotu. Ak vám to v jazdách nefunguje, často premýšľate nad tým, čo sa deje a všetko sa vám zdá náročné. Keď sa to zrazu rozbehne, rýchlo zabudnete na ťažké chvíle. Zrazu to nebolo také ťažké. Tak to vnímajú mnohí z nás. Z ťažkých časov sa dá v mnohom poučiť," dodala Gutová-Behramiová. Piatkový triumf ju posunul na deviate miesto vo Svetovom pohári. V hodnotení zjazdu jej patrí rovnaká pozícia, v super G je dokonca šiesta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.