Guardiola by sa radšej ako simulantmi zaoberal videotechnológiami

v kategórii: Futbal 0

Nové predpisy od ďalšej sezóny dovoľujú Futbalovej asociácii (FA) dodatočné penalizovanie spomenutej nečestnej, no "obľúbenej" činnosti niektorých hráčov. MANCHESTER 20. mája (WebNoviny.sk).

Španielsky tréner Pep Guardiola si myslí, že simulovanie nie je najpálčivejším problémom vo futbale. Kouč Manchestru City reagoval na zmenu pravidiel v anglickej Premier League.

Nové reguly od ďalšej sezóny 2017/2018 dovoľujú Futbalovej asociácii (FA) dodatočné penalizovanie spomenutej nečestnej, no "obľúbenej" činnosti niektorých hráčov.

Guardiola však tvrdí, že tvorcovia pravidiel by sa mali skôr zamerať na rozvoj videotechnológii. "Existujú iné veci, ktoré by mali zlepšiť. Kontrolujeme rozhodcov? Nie. Arbitri sú teraz pánmi situácie a občas sa mýlia. To sa stáva. Moderné technológie pomôžu k férovejšiemu rozhodovaniu. Robia chyby, ale nie preto, že by boli zlí, futbal aj hráči sú čoraz rýchlejší, a preto je nutné kráčať s dobou," povedal Pep Guardiola, ktorý sa zároveň posťažoval, že jeho názor kompetentní neberú do úvahy. Informácie zverejnil portál Goal.com.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.