Generálny manažér ManCity verí v zrušenie trestu od UEFA, tréner Guardiola vyzval k súdržnosti

v kategórii: Futbal 0

"Dôverujte mi, trest pre náš klub bude zrušený," mal údajne vyhlásiť v prítomnosti hráčov športový riaditeľ ManCity Ferran Soriano.

.

Špekulácie o odchode

Generálny manažér "Citizens" Ferran Soriano mal dokonca na stretnutí s hráčmi vyhlásiť, že žiadny trest pre organizáciu z Etihad Stadium nakoniec nebude. "Dôverujte mi, trest pre náš klub bude zrušený," údajne uviedol.

.

"Na ktoromkoľvek mieste budeme, zostane tu. Aj keby nás preradili do štvrtej ligy, stále tu budem. Nadišiel čas, aby sme všetci držali pohromade," mal povedať Guardiola.

Vážne porušenie pravidiel

UEFA v piatok potrestala Manchester City dvojročným zákazom štartu v európskych pohároch počnúc budúcou sezónou a zároveň mu vymerala pokutu 30 miliónov eur.

Dôvodom sú závažné porušenia finančných pravidiel fair-play zo strany úradujúceho anglického šampióna, ktorý dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad.

v Lausanne musia podať do 10 dní od vynesenia rozhodnutia.

Ak by verdikt UEFA zostal v platnosti, ManCity by čelil obrovským stratám, a to nielen po finančnej stránke. Pokuta 30 miliónov eur sa zdá byť najmenší problém, pretože klub by prišiel o zisky z LM a dal by sa očakávať aj možný odliv hráčov, ktorí majú v zmluvách zakotvené štedré bonusy na základe výsledkov v európskych pohároch.

Mohlo by dôjsť ku kuriozite

, čo si o vzniknutej situácii myslí, odvetil:

"Detailnejšie som to neanalyzoval. Keby som to začal robiť, musel by som si položiť otázku, či sa dodatočne majstrom ročníka 2017/2018 stane mužstvo, ktoré skončilo na druhom mieste," žartoval Portugalčan. Poukázal tým na obdobie, keď bol trénerom Manchestru United, ktorý sa v spomenutej sezóne umiestnil na druhom mieste.

. Ak by verdikt UEFA zostal v platnosti, teoreticky by mohlo dôjsť ku kurióznemu momentu.

Ak by "Citizens" stali víťazmi LM, na tohtoročných majstrovstvách sveta klubov aj v zápase Európskeho superpohára by namiesto nich štartoval zdolaný finalista.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.