Gareth Bale na odchode. O jeho dres sa strhne "bitka"

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Gareth Bale je na odchode z Realu Madrid. I keď veľa fanúšikov neprejavuje záujem o dres waleského futbalistu, to nie je prípad kabíny Los Blancos.

Gareth Bale je pravdepodobne na svojom odchode z Realu Madrid po siedmich rokoch. Vrátil by sa mal tam, odkiaľ prišiel v septembri 2013, teda do Tottenhamu Hotspur. V posledných rokoch patril Bale medzi nepopulárnych hráčov Bieleho baletu a tréner Zinedine Zidane s ním veľmi nepočítal.


Na Baleov dres s číslom 11 si robí zálusk hneď niekoľko hráčov Realu Madrid. Pre koho ale madridský veľkoklub rezervuje lukratívne číslo 11? Do budúcnosti túto starosť riešiť nemusí, pretože Kylian Mbappé 11-tku nenosí. Medzi najhorúcejších kandidátov v "bitke" o dres po Baleovi patria Marco Asensio a Vinícius Junior.


Asensio nosí 20-tku a mladý Brazílčan dres s číslom 25. Netreba ale zabúdať i na iného Brazílčana, Rodryga, ktorému by tiež číslo 11 pristalo. V neposlednom rade si nový dres stále hľadá aj Martin Odegaard. Nech už 11-tku dostane ktokoľvek z týchto mladíkov, zrejme ju bude nosiť možno aj dlhší časový úsek ako Bale. Walesan ju v Madride obliekal dlhých sedem rokov.