Futbalový rok 2021. Reprezentáciu čaká kompletná kvalifikácia a šampionát. Chceme uspieť, odkazuje tréner Tarkovič

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Slovenskú reprezentáciu čaká náročný futbalový rok.

Štefan Tarkovič, ktorý na jeseň minulého roka nahradil trénera Pavla Hapala, prežije mimoriadne hektický futbalový rok.

Národný tím počas kalendárneho roka odohrá kvalifikáciu na MS vo futbale, ktoré budú v 2022 v Katare. Okrem toho sa slovenskí „sokoli" predstavia na záverečnom turnaji EURO 2021.

Slovensko má v skupine Švédsko, Španielsko a Poľsko. Štefana Tarkoviča čaká neľahká úloha, ak chce zo skupiny postúpiť.

„Keby sme si povedali, že sa to nedá, nezvládli by sme to. A my chceme uspieť. A to napriek tomu, že zápasov bude ešte viac. V tejto chvíli máme potvrdených pätnásť stretnutí, pretože na základe reglementu UEFA máme povinnosť odohrať dva prípravné duely pred majstrovstvami Európy. Samozrejme, že takúto situáciu si nepamätám, a to nielen ja," objasnil pre denník Šport 47-ročný tréner.

Slovensko odohrá od marca do novembra viac ako 15 zápasov. Predstavia sa na majstrovstvách Európy vo futbale a absolvujú úplne celú kvalifikáciu na svetový šampionát.

„Všetko za jeden rok je rarita. O to lepšie sa musíme na všetko pripraviť. Tým nemyslím len národné mužstvo, ale celý futbalový zväz. Máme pred sebou situáciu, ktorú musíme riešiť komplexne," vyhlásil Tarkovič a pokračoval:

„Priorita je u nás teraz marcový zraz, počas ktorého odohráme tri duely za sedem dní. Bude to náročné. Ako veľmi, to sme si otestovali v novembri. Vtedy sa ukázalo, že za súčasných okolností s tým majú problémy aj oveľa väčšie asociácie ako my."