Futbalisti FC Barcelona sa vzdali 70 percent platu, oficiálne to deklaroval hviezdny Messi

v kategórii: Futbal 0

"Pokiaľ bude trvať núdzový stav, vzdávame sa 70% z našich platov. Zároveň pomôžeme klubu, aby bol schopný vyplácať ostatných zamestnancov na 100%," napísal Lionel Messi.

.

"Pokiaľ bude trvať núdzový stav, vzdávame sa 70% z našich platov. Zároveň pomôžeme klubu, aby bol v tomto ťažkom období vyplácať ostatných zamestnancov na 100%," napísal Lionel Messi na sociálnej sieti.

Puyol je hrdý na hráčov

Jeho príspevok na twitteri začali zdieľať aj ostatní hráči katalánskeho veľkoklubu. Gandiózne gesto nezostalo bez povšimnutia u sledovateľov Messiho.

Carles Puyol.

Výnimočnosť situácie

Messi uviedol na pravú mieru aj informácie z viacerých španielskych médií, že hráči mali spočiatku veľký problém s priškrtením finančného kohútika a nechceli sa podvoliť rozhodnutiu vedenia klubu. Tieto správy priniesli aj najväčšie španielske športové weby ako Marca či Mundo Deportivo.

, určenej pre najlepšieho hráča sveta za rok 2019.

Španielsko patrí k najviac postihnutým krajinám sveta v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Na Pyrenejskom polostrove malo pozitívny test na nový koronavírus už takmer 80-tisíc ľudí, viac ako 7-tisíc z nich nákaze podľahlo zväčša v kombinácii s inými ochoreniami.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.