Francúzi Benzemu označili za najlepšieho. Deschamps a Zidane sa ale sporia

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Francúzski futbaloví fanúšikovia stále nezabúdajú na kvalitu Karima Benzemu, ktorý nemôže hrať za francúzsku futbalovú reprezentáciu.

Bude ešte niekedy Karim Benzema hrať za Francúzsko? Bol by jeho návrat možný? To sú otázky, ktoré sa pri reprezentačných zrazoch vynárajú, najmä vo Francúzsku. Je takmer isté, že sa Benzema do reprezentácie už nikdy nevráti. Francúzsky magazín L´Equipe urobil anketu, v ktorej sa fanúšikov pýtal, či podľa nich je Benzema aktuálne najlepším francúzskym útočníkom, súdiac podľa formy od štartu sezóny.


Až 73% respondentov odvetilo, že ´áno´. "Futbalovo je na tom najlepšie. Neviem presne, čo sa tam stalo, ale podľa mňa by si tam miesto našiel. On chcel vždy hrať za francúzsku reprezentáciu," hovoril Zinedine Zidane. Jeho kedysi slávny spoluhráč Didier Deschamps, tréner Les Blues, mu ale kontruje. "Samozrejme, že Zidane niečo podobné povie, je to jeho úloha, keďže ho trénuje," hovoril Deschamps.


Spory medzi Zidanom a Deschampsom zrejme výsledok neprinesú. Viaceré futbalové legendy vo Francúzsku túto tému rozoberať nechcú, Karim Benzema je pre nich tabu. Ako ale píše L´Equipe, Benzema by v reprezentácii nielenže pretlačil Oliviera Girouda, mohol by ohroziť aj post Kyliana Mbappého. Pre francúzskych útočníkov je vždy jednoduchšie prijať medzi seba niekoho mladšieho ako starého harcovníka s futbalovou aurou, mieni L´Equipe.