Finále Ligy majstrov sa v Petrohrade neuskutoční, vymenili ho za Paríž

v kategórii: Futbal 0

Po piatkovom stretnutí UEFA potvrdila, že zápas sa nebude konať v Gazprom Arene, ale na Stade de France v Paríži.

27.2.2022 (Webnoviny.sk) - Finále tohtoročnej edície Ligy majstrov sa nakoniec neuskutoční v ruskom Petrohrade. Namiesto toho sa bude hrať v Paríži. Posledný zápas najprestížnejšej európskej klubovej súťaže je na programe 28. mája. Situácia na Ukrajine, ktorú v noci zo stredy na štvrtok napadli ruské vojská, však donútila predstaviteľov milionárskej súťaže pristúpiť k zmene dejiska.

Podľa spravodajského webu BBC na piatkovom stretnutí Európska futbalová únia (UEFA) potvrdila, že zápas sa nebude konať v Gazprom Arene, ale na Stade de France v Paríži.

UEFA poďakovala francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi za jeho osobnú podporu a odhodlanie, aby sa najprestížnejší zápas európskeho klubového futbalu presunul do Francúzska v čase krízy, ktorá nemá obdobu.

"Francúzka vláda spolu s UEFA sa bude snažiť ochraňovať ukrajinských hráčov a ich rodiny, ktorí čelia obrovskému ľudskému utrpeniu a vysídľovaniu. Dôrazne odsudzujeme aktuálnu ruskú vojenskú inváziu na Ukrajinu," dodal strešný orgán európskeho futbalu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.