Fanúšikom dochádzala trpezlivosť. Kroos ale v Madride udivuje číslami

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Toni Kroos zažíva zrejme svoju najlepšiu sezónu v Reale Madrid, dokazujú to aj úžasné čísla z posledných zápasov.

Minulý rok nebol pre Real Madrid kvalitným všeobecne, výnimkou nebol ani Toni Kroos. Po konci sezóny si až 64% fanúšikov Los Blancos žiadalo odchod Kroosa, podľa ankety španielskeho denníka AS. Takmer okamžite po konci sezóny ale Kroos podpísal s Realom Madrid novú zmluvu do roku 2023. Všetkému dal zelenú Zinedine Zidane, ktorý vnímal Kroosa za kľúčovú postavu svojej základnej zostavy.


Fanúšikovia Los Blancos vtedy krútili hlavami. Teraz ale nikto nepochybuje, že už 30-ročný Nemec zažíva futbalovú renesanciu. V zápase 21. kola La Ligy na pôde Valladolidu posadil na hlavu Nacha Fernandéza perfektný center, ktorý 30-ročný Španiel zúžitkoval na víťazný gól. So štyrmi gólmi a šiestimi asistenciami už Kroos dal svojmu tímu priamo desať bodov v La Lige a Lige majstrov.


Proti Valladolidu sa pokúsil o 90 prihrávok, pokazil iba dve, mal až 97,8% úspešnosť prihrávok. Pre Real Madrid sa stará známa osvedčená dvojica Toni Kroos a Luka Modrić opäť raz stala pilierom základnej zostavy. Aj preto funguje stred poľa pod vedením trénera Zidana ako švajčiarske hodinky.