Exemplárny prípad: Útočník Realu Madrid sa nevzdáva

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v posledných sezónach nemá príliš ohromujúcu ofenzívnu silu. I napriek tomu ale má útočníka s pozoruhodnými číslami.

Stal sa z neho exemplárny prípad. Odchovanec Realu Madrid, ktorý sa po roku v Olympique Lyon vrátil naspäť do Madridu, aby si tam splnil svoj sen. Už tretiu sezónu po návrate do klubu zažíva útočník z Dominikánskej republiky so španielskym pasom, Mariano Díaz. Zatiaľ mnoho šancí nedostáva. Rozhodne ale nehádže flintu do žita.


Veď v aktuálnej sezóne nastúpil do soboty iba na 14 minút. V základnej zostave nefiguroval viac než jeden a pol roka. Hocikto na jeho pozícii by to už dávno zabalil a že takých futbalistov vo veľkokluboch nebolo málo, fanúšikovia Realu Madrid si dobre pamätajú na prípady Jesého Rodrígueza či Fábia Coentraa. Mariano ale nastúpil v základnej zostave a strelil gól. A neukazoval znechutené gestá, aby tým vyjadril svoju nespokojnosť, práve naopak. Ešte si našiel priestor podporiť odkaz Black Lives Matter.


Čo sa týka éry Zinedina Zidana, Mariano je jeho tretím najlepším hráčom. Gól dal každých 98 minút, kedy ho tréner Zidane počas svojej funkcie postavil na trávnik. Percentuálne sú lepší už iba Alváro Morata a najlepším je stále Cristiano Ronaldo. Samozrejme, Mariano dal 11 gólov za 1081 minút, čo mu tréner Zidane poskytol. Každopádne Mariano sa nikdy nevyhováral a v podstate každú šancu využil na strelenie gólu. 

Podľa španielskeho denníka Marca až 70% fanúšikov Realu Madrid si želá, aby Mariano dostával oveľa viac príležitostí. So zranením Benzemu a Covidom Luku Jovića možno ešte nejakú tú šancu dostane. I keď to talentovaný útočník nemá ani prinajmenšom jednoduché, nevzdáva sa a bojuje ďalej.