Everton sa stal odbytiskom Barcelony, skončili tam až traja jej hráči

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Barcelona je v tomto prestupovom okne veľmi aktívna a netýka sa to iba nákupov, ktorých bolo viac než dosť. Jej operácie a transfery zahŕňajú aj viaceré odchody a to ešte nie je všetko.

Veľkým "odbytiskom" sa pre Barcelonu a jej nechcených hráčov stal liverpoolský Everton a to vôbec nie po prvý raz. Ako vyriešiť problém s André Gomesom? Everton. Kde poslať Digneho? Everton. Čo nespokojný Yerri Mina? Everton. Na druhej strane anglický klub okrem týchto troch príchodov kúpil talentovaného Richarlisona za takmer 50 miliónov €, opäť raz po roku tak vôbec nešetril. Všetko ale v snahe zabudnúť na posledný nie príliš vydarený ročník.


Barcelona a Everton ako priateľské kluby


Ešte na začiatku júla Barcelona za približne 20 miliónov € predala do Evertonu francúzskeho obrancu Lucasa Digneho, ktorý si príliš za dve sezóny na Camp Nou nezahral. Včera na deadline dni prestupov v Anglicku dotiahol Everton dva príchody barcelonských, ktorí sú stále ešte barcelonskí. André Gomes prišiel do Evertonu na ročné hosťovanie, obranca Yerri Mina z Kolumbie, ktorý zažiaril na Mundiale v Rusku a v Barcelone strávil iba polroka, prišiel do Evertonu za približne 30 miliónov €, ale Barcelona má možnosť odkúpiť hráča späť za 62 miliónov €.



Nebolo to tak dávno, čo Barcelona poslala do Evertonu aj svoj talent Gerarda Deulofeua, ktorý sa neskôr ešte po ďalšom pôsobení v AC Miláno do Barcelony vrátil. Lenže iba po jednom roku sa zrejme poberie preč. Telefónna linka na trase Barcelona-Everton ale funguje celkom výborne.