Európsky futbal dosť stratil na kvalite, vyhlásil Ronaldo

v kategórii: Futbal 0

Portugalský futbalista v rozhovore uviedol, že si je na 100 percent istý, že sa nevráti do žiadneho európskeho klubu.

19.7.2023 (SITA.sk) - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo tvrdí, že v kariére už nebude pôsobiť v žiadnom európskom klube.

Pokles kvality

Skúsený 38-ročný útočník saudskoarabského klubu Al-Nassr v rozhovore pre televíznu stanicu ESPN uviedol, že úroveň futbalu na európskom kontinente v ostatných rokoch poklesla.

„Som si na 100 percent istý, že sa nevrátim do žiadneho európskeho klubu. Mám 38 rokov a európsky futbal dosť stratil na kvalite. Jedinou súťažou, pre ktorú to neplatí, je Premier League. Tá je ďaleko pred ostatnými ligami," vyhlásil CR7.

Saudskoarabská liga

Niekdajší hráč Realu Madrid, Manchestru United či Juventusu Turín po minuloročných majstrovstvách sveta v Katare zamieril do Saudskej Arábie. Vraví, že otvoril cestu do tejto krajiny ďalším hráčom, veď po ňom zamierili do tejto krajiny Blízkeho východu i úradujúci držiteľ Zlatej lopty Karim Benzema, Marcelo Brozovič, N'Golo Kanté či Roberto Firmino.

„V priebehu nasledujúceho roka prídu do Saudskej Arábie ďalší špičkoví hráči. O rok saudskoarabská liga predbehne tureckú a holandskú ligu," dodal rodák z Madeiry.

Cristiano Ronaldo je presvedčený, že súťaž v Saudskej Arábii je kvalitnejšia ako zámorská Major League Soccer, do ktorej nedávno zamieril jeho dlhoročný rival Argentínčan Lionel Messi. Ten sa dohodol na spolupráci s Interom Miami.

„Saudskoarabská liga je lepšia ako MLS," poznamenal kapitán portugalskej reprezentácie, s ktorou sa začiatkom septembra predstaví na Slovensku v rámci kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.