El Clásico sa blíži. Messi komentoval najväčšiu slabinu Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Už o niekoľko dní bude na programe zápas sezóny v španielskej La Lige a dozaista aj jeden zo zápasov sezóny všeobecne.

Pri súčasnom pohľade na tabuľku La Ligy, kde Real Madrid vedie pred Barcelonou iba o jediný bod, je úplne jasné, že El Clásico si sľubuje nielen skvelú futbalové predstavenie, ale aj neskutočnú zápletku. Real Madrid proti Barcelone nastúpi doma, kde už stratil osem bodov. Na druhej strane Barcelona vonku získala o sedem bodov menej než Real Madrid.


Aký je ale skutočný slabý bod oboch tímov? Slabinu Realu Madrid komentoval samotný Lionel Messi. "Stratili gólovú produkciu. Bolo očividné, že sa to stane. Nie je to iba o góle, hráč ako Cristiano Ronaldo dáva tímu oveľa viac. Ako som povedal, príde mi to prirodzené," hovoril Argentínčan. 


"Hráč, ktorý dá za tím 50 gólov za sezónu a odíde, či chcete alebo nie, pocítite to. Real Madrid má množstvo skvelých hráčov, ale Ronaldo dal 50 gólov za sezónu," hovoril ďalej Messi. Barcelona sa tak bude spoliehať na ofenzívnu neprodukciu zo strany Realu Madrid. Na druhej strane Los Blancos vedia, že vonku Barcelona dostala v 12 dueloch 17 gólov a dala ich iba 18. El Clásico si tak nesľubuje gólovú prestrelku, ale o drámu určite ukrátení nebudeme.