Ďurica poslal ostrým faulom Masopusta do nemocnice, podľa komisie rozhodcov mal byť vylúčený

v kategórii: Futbal 0

Dukla Praha je v tabuľke najvyššej českej futbalovej súťaže na poslednom 16. mieste so ziskom desiatich bodov zo štrnástich duelov. PRAHA 7. novembra (WebNoviny.sk).

Podľa komisie rozhodcov Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) mal slovenský obranca Ján Ďurica z Dukly Praha dostať v sobotňajšom súboji proti Jabloncu červenú kartu.

Za faul videl žltú kartu

Skúsený bek sa pri prehre 2:6 prezentoval ostrým zákrokom na Masopusta, ktorý musel odstúpiť z hry a skončil v nemocnici. Ďurica za svoj faul dostal žltú kartu.

"Rozhodca Martin Nenádal sa dopustil chyby, keď nevylúčil domáceho hráča číslo 44 za surovú hru. Udelil mu iba žltú kartu za bezohľadný zákrok," uvádza sa v komuniké KR FAČR.

Vyjadrenia trénerov

Tréneri oboch tímov priznali, že v prípade Ďuricu nešlo o úmysel ublížiť protihráčovi.

"Je to kontaktný šport. Bol to tvrdý zákrok, na ktorý Masopust nebol pripravený, nebol spevnený. Je škoda, že k tomu došlo. Nechce sa mi veriť, že by Ďurica išiel do zákroku s nekalým úmyslom. Išiel do toho tvrdo, možno bol trochu frustrovaný a ten zákrok z toho nejako vyplynul. Pre nás je najhoršie, že Masopust je zranený," poznanemal kouč Jablonca Petr Rada.

Jeho kolega z lavičky Dukly Roman Skuhravý mal podobný názor: "Bol to ostrý zákrok, ale ako poznám svojho hráča, rozhodne to nebol úmysel. Videl som to na videu, futbal prináša aj takéto situácie. Je mi ľúto Masopusta, ale to je futbal, je to tvrdý šport."

Dukla Praha je v tabuľke najvyššej českej futbalovej súťaže na poslednom 16. mieste so ziskom desiatich bodov zo štrnástich duelov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.