Dúbravka sa dohodol s klubom Manchester United. Slovák podľa novinára dúfa, že mu Newcastle umožní odísť

v kategórii: Futbal 0

Newcastle United vraj preferuje prestup, Manchester United navrhuje hosťovanie s následnou opciou na prestup.

30.8.2022 (Webnoviny.sk) - Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka sa dohodol na podmienkach s anglickým klubom Manchester United, ktorý ho chce získať na hosťovanie z konkurenčného Newcastlu United.

Obrovská príležitosť

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom informoval novinár Fabrizio Romano, ktorý sa špecializuje na futbalové prestupy a je o ňom známe, že zväčša nevypúšťa do éteru nepodloženú informáciu.

Podľa Romana 33-ročný Dúbravka dúfa, že mu Newcastle United umožní odísť, pretože je to „obrovská príležitosť". „United ponúkajú za hosťovanie s opciou na odkúpenie 5 miliónov libier," tvrdí Romano a dodáva, že predstavitelia Newcastlu stále trvajú na prestupe.

Urobil si dobré meno

Dúbravka, ktorý pôsobí v tíme „strák" od januára 2018, si v Anglicku urobil veľmi dobré meno. Pred začiatkom aktuálnej sezóny 2022/2023 však dostal v Newcastli silnú konkurenciu, keď z Burnley prišiel anglický reprezentačný brankár Nick Pope.

Slovenský gólman má v Newcastli kontrakt platný do 30. júna 2025. Od príchodu do klubu odchytal 130 zápasov, v 37 stretnutiach si udržal čisté konto. Dúbravka v minulosti chytal za pražskú Spartu, iný český klub Slovan Liberec, dánsky Esbjerg a MŠK Žilina.

Zdroj: Webnoviny.sk - Dúbravka sa dohodol s klubom Manchester United. Slovák podľa novinára dúfa, že mu Newcastle umožní odísť

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.