Douglas Costa stratil nervy, za pľuvanie na súpera môže dostať vysoký trest

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Včerajší zápas Juventusu Turín v rámci štvrtého kola talianskej Serie A sa niesol v očakávaní gólov od Cristiana Ronalda, ktoré napokon prišli a hneď dva. Zápas mal ale veľmi nepeknú dohru.

Záver zápasu Juventusu proti Sassuolu neustál Douglas Costa a úplne nepochopiteľne. Zápas začal Brazílčan iba na lavičke, no dostal sa do hry v druhom polčase a pekne rozbehol protiútok, ktorý nakoniec vyvrcholil druhým gólom Ronalda, ktorý sa napokon premenil na víťazný gól. V situácii, po ktorej nasledoval center hostí a zníženie Babacara hlavičkou už z nadstaveného času, Costa veľmi nešetrne zložil na zem Di Francesca, mladého hráča Sassuola, mimochodom syna trénera AS Rím, ktorý predtým tri sezóny trénoval práve Sassuolo.


Nepochopiteľný skrat si pýta dohru


Následne Douglas Costa išiel po svojom súperovi hlavou, rozhodca sa situáciu snažil upokojiť, bežal už nadstavený čas. Za niekoľko sekúnd už v blízkosti stredového kruhu ale došlo k ďalšej dohre, keď Costa pľuvol na Di Francesca. Rozhodca si situáciu overil s VAR-om a udelil Costovi červenú kartu. "Je to nepochopiteľné, čo Costa urobil, keď hral dobrý zápas. Očakávam trest aj zo strany klubu," hovoril po zápase domáci tréner Massimilliano Allegri. Costa by nemusel dostať len obligátnu stopku na jeden zápas kvôli vylúčeniu, nezahrať by si v Taliansku mohol aj viacero zápasov za obzvlášť nechutné nešportové správanie. Okamžite po zápase sa Douglas Costa za svoje chovanie ospravedlnil na sociálnej sieti.