Dokázal ho Zidane znovu naštartovať? Marcelo splatil dôveru trénera

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid je zatiaľ po návrate z prestávky bez straty a vedie tabuľku La Ligy s komfortným náskokom štyroch bodov.

Zinedine Zidane musel pred touto sezónou vyriešiť pálčivý problém - Marcela. Keď Zidane opúšťal Biely balet ako tréner v lete 2018, práve Marcelo hviezdil. Po odchode Francúza bol ale Marcelo iba tieňom hráča spred pár mesiacov. Trápenie Brazílčana pokračovalo aj po návrate Zidana, ktorý si priviedol do tímu krajana Ferlanda Mendyho. Mendy sa ukázal ako excelentná náhrada Marcela.


Malo to len jeden háčik - mal sa Real Madrid zbaviť svojej legendy v podobe Marcela? Zidane sa mu rozhodol dať nejaké šance, no bez úspechu. Až po Novom roku to prišlo. Marcelo zahral úžasný zápas v El Clásicu, ktoré pokojne môže rozhodnúť o titule. Zo strany Zidana to bol veľký risk, ktorý vyšiel. Po prestávke Zidane oboch ľavých krajných bekov pravidelne rotuje.


Zatiaľ nastúpil Mendy na tri zápasy a Marcelo na štyri. Marcelo odohral všetky tri zápasy Realu Madrid na ihriskách súperov. Odohral aj najťažšie duely na pôde baskických tímov Real Sociedad a Athletic Bilbao. Proti Bilbau bol Marcelo vyhlásený za muža zápasu, keď vybojoval rozhodujúcu penaltu v zápase. Brazílčan hrá ako pokropený živou vodou a ani trojmesačná prestávka jeho dobrý dojem z El Clásica nepošramotila. Dokázal teda Zidane Marcela nadobro prebudiť a Brazílčan nebude musieť v lete klub opustiť?