Dohoda s Thiagom na svete. Real Madrid rokuje s Bayernom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid hľadá náhradu za odídeného Matea Kovačića, ktorý síce odišiel na hosťovanie iba na jeden rok, ale i napriek tomu chce tréner Los Blancos posilu do stredu poľa.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Julen Lopetegui si zakladá na efektívnom držaní lopty a že je preňho silný stred poľa veľkou prioritou. Ako sám povedal v utorok, v prípade odchodu Kovačića, ktorý sa napokon stal realitou, bude chcieť náhradu minimálne rovnakej kvality. Real Madrid tak oživil svoj záujem o príchod Thiaga Alcantaru, odchovanca Barcelony.


Minulosť mu nevadí, Lopetegui dáva záruky


Ako uvádza španielske rádio Onda Cero, Real Madrid sa už dohodol s Thiagom Alcantarom, ktorý mal na úvod pochybnosti o prestupe do Realu Madrid kvôli svojej minulosti v drese Barcelony. Lopetegui ale presvedčil Thiaga a ten už je teraz ochotný prísť do Realu Madrid. Teraz už sú na rade iba rokovania s Bayernom Mníchov. Tam to nie je ako pri záujme Los Blancos o Roberta Lewandowskiho, kde Bavori rokovať nechcú.


Výborné vzťahy Lopeteguiho a Thiaga

Niko Kovać, nový tréner Bayernu Mníchov, nevidí udržanie Thiaga vo svojom kádri ako prioritu. Real Madrid by rád transfer uzavrel v cenovom rozmere 40 až 50 miliónov €, čo môže byť problém, pretože Bayern si žiadal 70 miliónov € za Španiela. Medzi oboma klubmi ale fungujú veľmi dobré vzťahy, prestupy Kroosa, Xabiho Alonsa, Jamesa Rodrígueza sú len dosvedčením tohto faktu. Thiago Alcantara má 27 rokov a za sebou päť sezón v Mníchove a v minulej sezóne zaznamenal šesť gólov a väčšinou hrával v základnej zostave Juppa Heynckesa.