Dobré správy pre Real Madrid: Isco a Carvajal pripravení na derby

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V Madride sa pomaly schyľuje k veľkej bitke a pôjde o vôbec prvú historickú bitku dvoch madridských veľkoklubov na novom štadióne Wanda Metropolitano.

Oba tímy nejdú do zápasu v sobotu v najlepšej forme, ale na druhej strane sa obom tímom čistia maródky. Atlético Madrid ju nemalo až takú rozsiahlu ako Real Madrid, ale predsa len zranený bol Koke a problémy mal aj Filipe Luís. Obaja by do zápasu v sobotu mohli zasiahnuť, najmä absencia Kokeho Atlético poznačila pri nevýrazných výsledkoch, ktoré ich zrejme stáli playoff Ligy majstrov.

Bale opäť zranený

Real Madrid nebude môcť počítať s Baleom, ktorý sa znovu-znovu-znovu zranil, keďže prvotné zranenie je už po druhýkrát "zhoršené", blízko k návratu je Kovačić, ale na derby to ešte nevyzerá. Podobne je na tom aj brankár Keylor Navas. Dani Carvajal trénuje s tímom už takmer dva týždne, lenže nevedno, či to bude stačiť. Zrejme aj v prípade úspechu ostane iba na lavičke, Zidane nebude chcieť nič riskovať, keďže z akcie vypadol na takmer dva mesiace kvôli problémom so srdcom.

Isco pripravený hrať

Isco sa zranil po tvrdom zákroku v prípravnom zápase s Kostarikou na La Rosalede v Málage, z ktorej prišiel do Realu Madrid v roku 2013. Reprezentačný zraz Španielska radšej opustil a nebola istota, že bude schopný vrátiť sa dostatočne včas. Isco ale už pracuje na trávniku a s úsmevom na sociálnych sieťach uvádza, že je na najlepšej ceste v sobotu v madridskom derby hrať.