Dobré správy pre Real Madrid: Dve hviezdy blízko novej zmluve

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid je aktuálne jeden bod od titulu v La Lige a dva zápasy od účasti vo finále Ligy majstrov. Dvaja strojcovia úspechu by mali dostať odmenu.

Real Madrid sa v tejto sezóne výrazne spolieha na svojich skúsených veteránov. I keď práve oni boli v posledných rokoch kritizovaní a s nimi aj vedenie, že nedokázalo priviesť mladšie náhrady, v aktuálnom ročníku hrajú na top leveli i vo vysokom veku.


Karim Benzema má v sezóne 24 gólov a bude atakovať hranicu 30 strelených gólov v sezóne, čo sa mu podarilo len dvakrát v jeho dlhej kariére. Ako informoval španielsky denník Marca, Benzema by s Realom Madrid mal predĺžiť kontrakt do roku 2023, podpísal by tak o rok dlhší kontrakt ako má teraz.


Už dlhšie je jasné, že s klubom predĺži kontrakt Luka Modrić, ktorý by inak v lete odišiel z Madridu zadarmo. I v 35 rokoch ale chce hrávať za Real Madrid a chce sa dostať na bilanciu aspoň 10 rokov v tomto veľkoklube, keďže teraz finišuje svoju deviatu sezónu. Chorvát súhlasil i so znížením platu, čo je hlavný dôvod na zdĺhavé rokovania medzi oboma stranami. Nový kontrakt podpíše do roku 2022.