Definitívny koniec? James odmietol ísť na zápas

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Návrat Jamesa Rodrígueza do Realu Madrid bol neočakávaný a hlavne veľmi komplikovaný už od začiatku.

Kedysi prestupoval do Madridu za takmer 80 miliónov € s obrovskou pompéznosťou, teraz si jeho problém prehadzujú všetci ako horúci zemiak. Po dvoch rokoch hosťovania v Bayerne Mníchov ho do Madridu poslali naspäť s odkazom, že ho tam už viac nechcú. Real Madrid mu nevedel nájsť ďalšie pôsobisko. Najbližšie k jeho zisku malo Atlético Madrid, ale po prehre 3-7 v príprave si Los Blancos povedali, že nebudú predávať hráčov svojmu rivalovi.


A tak James Rodríguez ostal v Madride. Zidane mu spočiatku dával príležitosti, no potom James vypadol z plánov francúzskeho trénera. James po návrate zaznamenal iba jediný ligový gól. Po prestávke síce prekvapivo nastúpil v základnej zostave na pôde Realu Sociedad, no inak toho veľa neodohral. Na ďalší zápas v Baskicku, na pôde Athleticu Bilbao, už James nefiguroval v nominácii na duel.


"James necestoval pre osobné dôvody," hovoril po zápase Zidane. Ako uviedol novinár Edu Aguirre z programu El Chiringuito de Jugones, ktorý Jamesa pozná osobne, kolumbijský hráč odmietol cestovať na zápas, v ktorom by opäť raz sedel celý čas len na tribúne. James už má toho očividne dosť a cez leto zrejme definitívne opustí Real Madrid.