Debut Realu Madrid poznačili nezmyselné rozhodnutia Zidana. Odôvodnil ich po svojom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa vrátil späť do ligovej akcie po takmer dvoch mesiacoch. Návrat to bol veľmi vlažný.

Prvý zápas novej sezóny Real Madrid odohral tak, ako väčšinu tej predchádzajúcej. I keď obrana na čele s brankárom Thibautom Courtoisom nepustila takmer nič, útok bol znovu viacmenej jalový. Real Madrid vstúpil do novej ligovej sezóny, ako obhajca titulu, s remízou 0:0. Také v minulom ročníku uhral štyri, všetky ale boli v prvej polovici minulého ročníka.


Najväčšia kritika zo strany fanúšikov Los Blancos sa po zápase vzniesla na trénera Zinedina Zidana. Tréneri v La Lige, ako aj v iných európskych ligách, majú stále k dispozícii až päť striedaní. Zidane za stavu 0:0 neposlal do hry dvoch hrotových útočníkov, ktorých na lavičke mal. Luka Jović a Borja Mayoral tímu nepomohli. Za bezgólového stavu nechať na lavičke 60-miliónovú posilu spred leta a namiesto neho poslať do hry dvoch odchovancov, ktorí debutovali v La Lige. Aj takto to môže vyzerať.


"Neposlal som do hry hrotových útočníkov, pretože som nechcel meniť rozostavenie, kde sme hrali viac po stranách," hovoril Zidane po zápase. Tvrdil, že proti Jovićovi nemá nič osobné. Či už má alebo nemá, jeho rozhodnutia včera boli nezmyselné. Real Madrid síce dominoval v krídelnej hre, vo vnútri šestnástky súpera nikto nebol. To sa góly strieľajú veľmi ťažko. Najmä preto Real Madrid prišiel o dva body hneď v úvode ročníka.