David Luiz: Lampard a Čech sú stelesnením klubovej identity

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

FC Chelsea v minulej sezóne vyhrala druhú najcennejšiu klubovú súťaž Európsku ligu. Vo finále v Baku zdolala Arsenal Londýn.

Napriek triumfu v EL z klubu odišiel taliansky tréner Maurizio Sarri, ktorý podpísal zmluvu s Juventusom Turín.

Nebol to jediný odchod, ktorý fanúšikov zabolel. „The blues" opustila dlhoročná opora tímu Eden Hazard, ktorý za 100 miliónov eur prestúpil do Realu Madrid. Okrem toho kvôli finančnej fair play ma FC Chelsea zakázané podpisovať nových futbalistov.

Nie je to jednoduchá situácia, ale pozitívom je, že po mnohých špekuláciách majú „modrí" nového trénera. Stal sa ním klubová legenda Frank Lampard.

Podľa mnohých fanúšikov je práve odchovanec „the blues" najlepšie možné riešenie. Situáciu okomentoval aj obranca David Luiz, ktorý sa na spoluprácu s Lampardom veľmi teší.

„Je skvelé ho tu opäť vidieť. Lampard je dobrý chlap. On vie, čo to znamená, byť v Chelsea. Dokonale rozumie klubovej identite. Zatiaľ sa nám pod ním pracuje dobre a každá spoločná komunikácia je prínosom," povedal pre klubový web Brazilčan.

Svojho času David Luiz a Frank Lampard sedeli spolu v jednej šatni ako spoluhráči. Teraz ho povedie ako jeho tréner. Luiz prezradil, že už ako hráč mal vlastnosti a povahu vodcu v tíme. „Lampard je teraz našim trénerom a spraví všetko pre úspech. Už ako hráč bol vodcovský typ. Vedel rozhodovať a viesť tím. Je len na nás, aby sme mu pomohli vybudovať zdravého ducha a filozofiu okolo mužstva."

Peter Čech, dlhoročná opora FC Chelsea, ukončil bohatú futbalovú kariéru v Arsenale Londýn. Už nie ako brankár, ale ako funkcionár sa český gólman opäť vracia do Chelsea. „Návrat Čecha je ďalším pozitívnym impulzom. Keď zavriem oči, akoby nikdy neodišli, nemajú na sebe dresy, iba obleky a kravaty," dodáva brazílsky obranca.