Ďalšia nová posila pre Real Madrid! Prichádza "japonský Messi"

v kategórii: Futbal autor: Michal Sedlák 0

Real Madrid toto leto míňa priam šialené peniaze na nákupy nových hráčov. Po Edenovi Hazardovi či najdrahšom obrancovi histórie La Ligy prichádza "japonský Messi".

Po hviezdnom Edenovi Hazardovi či Ferlandovi Mendym, z ktorého Real Madrid spravil najdrahšieho obrancu v histórii španielskej La Ligy prichádza ďalšia nová posila "bieleho baletu".

Je ňou vychádzajúca japonská hviezda Takefusa Kubo, ktorému sa hovorí aj "japonský Messi".

Kubo oslávil začiatkom mesiaca len 18 rokov a je pripravený opustiť FC Tokyo. Záujem o jeho služby javilo hneď niekoľko európskych klubov.

Ofenzívny záložník súhlasil s podmienkami Realu Madrid a je najnovšou posilou klubu, informuje japonská tlačová agentúra KYODO.

Správa o príchode Kuba na štadión Santiaga Bernabeu prichádza len pár dní po tom, ako absolvoval seniorský reprezentačný debut. Dres "modrých samurajov" si obliekol v prípravnom stretnutí proti Salvadoru.

Kubo strelil štyri góly v posledných štyroch stretnutiach japonskej J-League. Reprezentovať Japonsko bude aj na Copa América.

Zaujímavosťou je, že Kubo podpísal v roku 2011 ako 9-ročný zmluvu s FC Barcelona. Presťahoval sa do Katalánska, no jeho rodiacu sa európsku kariéru zastavilo v roku 2015 rozhodnutie FIFA. Kompetentní usúdili, že Kubo bol jedným z mladých hráčov, ktorí prišli do klubu ilegálnou cestou a dostal zákaz hrania. Následne sa vrátil do Japonska.

Real Kuba podpísal údajne za čiastku vo výške 2 mil. eur. Klub s ním nepočíta okamžite ako s adeptom na boj o pozíciu v prvom tíme. Je to dlhodobý projekt, ktorý si Real chce postupnými krokmi "vypiplať".