Ďalšia nečakaná "posila"? Real Madrid zvažuje ďalší návrat

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid zbiera posily pred nasledujúcou sezónou. Zrejme sa bude jednať o celkom nezvyčajné prestupové leto pre madridský veľkoklub.

Real Madrid neplánuje dotiahnuť žiadnu veľkú posilu. O tom písali španielske médiá už po začiatku pandémie. Náročná ekonomická situácia nepomohla Realu Madrid a viaceré vyhliadnuté posily nechcú opustiť svoje kluby. V Lille by mal zotrvať Eduardo Camavinga, Kylian Mbappé sa už rozhodol ostať v PSG aj ďalšiu sezónu. V kuloároch sa spomína veľké prestupové leto v roku 2021. Čo ale súčasné prestupové okno?


Začiatkom tohto týždňa Zinedine Zidane zobral situáciu do vlastných rúk. Rozhodol sa stiahnuť Martina Odegaarda z Realu Sociedad. Nórsky talentovaný stredopoliar pôvodne nechcel opustiť baskický klub, napokon ho ale Francúz presvedčil. Zidane sám zavolal Odegaardovi a vysvetlil mu, prečo ho potrebuje v Madride. Nór súhlasil a vráti sa do Realu Madrid.


Jeho kroky by mohol nasledovať aj španielsky záložník Daniel Ceballos. Toho Real Madrid poslal pred sezónou na hosťovanie do Arsenalu Londýn, kde si prežil lepšie, ale aj horšie chvíle. V hre ostalo viacero možností - zotrvať v Arsenale, alebo zamieriť naspäť do La Ligy. Ako ale uvádza španielsky denník Marca, Real Madrid uvažuje o návrate Ceballosa "domov".

Už dlhšie sa hovorilo o množstve kvalitných hráčov, ktorých má Real Madrid na hosťovaniach po Európe. Dobrými možnosťami určite sú návraty Odegaarda, Ceballosa či dokonca Odriozolu z Bayernu Mníchov. Uspokoja ale tieto "posily" náročných fanúšikov Realu Madrid?