Ďalší víťazný Ramosov moment. Prezradil svoj recept na úspech

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa opäť raz priblížil k titulu v La Lige. V nedeľu vyhral na horúcej pôde San Mamés proti Athleticu Bilbao.

Real Madrid opäť raz vyhral pomerom 1-0 a opäť raz vďaka penalte zo záverečnej 20-minútovky. Znovu sa svojej dôležitej úlohy zhostil Sergio Ramos, kapitán Los Blancos, ktorý pokutový kop s prehľadom premenil. Real Madrid je tak už iba malý krok od zisku 34. ligového titulu.

Ramos dosiahol svoj 10. gól v ligovej sezóne, z čoho polovicu zaznamenal práve po prestávke, teda za posledných sedem kôl. Španielsky skúsený stopér v sezóna La Ligy úspešne premenil už svoj šiesty pokutový kop. V poslednom období sa kapitán Bieleho baletu veru nemýli a dáva dôležité penalty. Bez tých dvoch posledných by bol Real Madrid stále na čele La Ligy, no bez bodovej výhody.

Ramos po úspešnom zápase prezradil svoje tajomstvo úspechu. "Jediné, na čo myslím, je získať tri body. V momentoch najväčšieho napätia sa cítim najlepšie a myslím si, že som ideálny na to prebrať na seba zodpovednosť," povedal Ramos po zápase v Bilbau. Pre žlté karty si v najbližšom zápase proti Deportivu Alavés Ramos oddýchne. Bude on tým hráčom, ktorý strelí ten víťazný gól La Ligy?