Ďalší hráč opúšťa Real Madrid, mieri do Arsenalu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid postupne spečatil ďalší odchod zo svojich radov. Na odchode je hráč, ktorého Real Madrid kúpil len pred dvoma rokmi.

Real Madrid postupne dopĺňa skladačku letných odchodov. Ďalším na rade je Daniel Ceballos. Los Blancos kúpili Ceballosa z Betisu ešte v roku 2017, no za tie dve sezóny si mnoho hracieho času neužil. Najmä v prvej sezóne pod vedením Zidana nedostával Ceballos dostatok hracieho priestoru. Po návrate Zidana by sa to zrejme nezlepšilo. I tak ale Zidane nie je dôvodom odchodu mladého Španiela.

Real Madrid kompletizuje ďalší odchod

Ceballos podľa španielskych médií zamieri do Arsenalu Londýn, pričom kľúčovú úlohu tam zohral španielsky tréner Unai Emery. Ceballos odíde do Anglicka na jednoročné hosťovanie bez možnosti odkúpenia pre londýnsky celok.


Real Madrid si uvedomuje, že Ceballos je talentovaný hráč, no aktuálne mu nedokáže poskytnúť dostatok hracieho času. O rok či o dva by sa tak Španiel mal vrátiť do Madridu s väčšími skúsenosťami a hernou praxou. V posledných týždňoch si Ceballos užíva zaslúžené voľno po výhre na Eure do 21 rokov. K príprave Realu Madrid by sa už pripojiť nemal.