Cristiano Ronaldo sa lúči s Realom Madrid, toto odkazuje klubu a jeho fanúšikom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Už je to oficiálne, po dlhých rokoch špekulácií sa to napokon vyplnilo a Cristiano Ronaldo opúšťa Real Madrid. Zanecháva ho po deviatich sezónach. Odteraz bude pôsobiť v Juventuse Turín.

"Tieto roky v Reale Madrid a najmä v meste Madrid, boli zrejme najšťastnejšími v mojom živote. Mám iba pocity enormnej vďaky všetkým fanúšikom, tomuto klubu a tomuto mestu. Môžem sa iba poďakovať všetkým za ich podporu a lásku, ktorú mi dali," píše Cristiano Ronaldo.


"Každopádne myslím si, že prišiel ten moment, aby som išiel na novú etapu svojej kariéry a svojho života a preto som požiadal klub, aby súhlasil s mojím predajom. Takto to cítim a žiadam od všetkých, no najmä od našich fanúšikov, aby ma pochopili."

"Bolo to nádherných deväť rokov. Bolo to unikátnych deväť rokov. Bol to pre mňa veľmi emotívny čas plný nadšenia ale taktiež ťažkých momentov, pretože Real Madrid od vás vyžaduje extrémne veľa, ale nikdy nezabudnem, že som práve tu mohol hrať najkrajší futbal svojho života," pokračoval ďalej Cristiano Ronaldo.

"Mal som na trávniku ale aj v šatni úžasných spoluhráčov, cítil som neuveriteľnú podporu fanúšikov a spoločne sme získali tri trofeje Ligy majstrov v rade a štyri za posledných päť rokov. A ďalej po individuálnej stránke, som veľmi spokojný, že som mohol získať tri Zlaté kopačky a štyri Zlaté lopty. Toto všetko počas mojej etapy v skvelom a jedinečnom klube.""Real Madrid dobyl srdcia moje a mojej rodiny a preto by som rád tak ako nikdy povedal ďakujem: ďakujem klubu, prezidentovi, predstaviteľom, spoluhráčom, všetkým trénerom, kondičným trénerom a všetkým pracovníkom, ktorí sa podieľali na tom, že všetko vždy fungovalo a pracovali pre mňa až do krajnosti. Ďakujem našim fanúšikom a celému španielskemu futbalu. Za deväť rokov som čelil viacerým úžasným hráčom. Moja úcta smeruje taktiež k nim."

"Veľa som nad tým rozmýšľal a viem, že nadišiel ten moment, aby som začal novú etapu. Odchádzam, lenže tento dres, tento znak a Santiago Bernabéu navždy ostanú v mojom srdci a vždy budem cítiť, že je to moja súčasť. Ďakujem všetkým a ako som povedal pred tými deviatimi rokmi na našom štadióne: Hala Madrid!"

Cristiano Ronaldo a jeho rozlúčka s Realom Madrid.