Cristiano Ronaldo sa cíti zradený, skritizoval Manchester United aj kouča Erika ten Haga, ktorého nemá v úcte

v kategórii: Futbal 0

Skúsený 37-ročný útočník sa v tomto ročníku 2022/2023 po nástupe Holanďana Ten Haga vytratil zo základnej zostavy United.

16.11.2022 (Webnoviny.sk) - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo kritizoval svoj anglický klub Manchester United a jeho trénera Erika ten Haga. V televíznom rozhovore povedal, že sa cíti „zradený" klubom a že sa ho niektorí predstavitelia snažia dostať preč z Old Traffordu.

Rozhovor bude odvysielaný tento týždeň v britskej TalkTV, ale niekoľko ukážok už zverejnili v nedeľu večer, len niekoľko hodín po poslednom zápase United pred majstrovstvami sveta v Katare.

Vzťahy sú na mŕtvom bode

Keď sa ho v programe „Piers Morgan Uncensored" spýtali, či sa ho v United snažia dostať z klubu, Ronaldo odpovedal: „Áno, nielen tréner, ale ďalší dvaja alebo traja ľudia z klubu. Cítil som sa zradený."

Ronaldo tvrdí, že intrigy voči nemu trvajú už od minulej sezóny. Skúsený 37-ročný útočník sa v tomto ročníku 2022/2023 po nástupe Holanďana Ten Haga vytratil zo základnej zostavy United.

Minulý mesiac ešte viac „rozvíril hladinu", keď odmietol naskočiť z lavičky do zápasu proti Tottenhamu. To viedlo k tomu, že ho v klube suspendovali a nebol v nominácii na zápas proti FC Chelsea.

Vzťah medzi CR7 a Ten Hagom je na mŕtvom bode, čo priznal i samotný futbalista. „Nemám k nemu úctu, pretože mi ju sám neprejavuje. Ak ty nebudeš mať úctu ku mne, nikdy nebudem mať úctu k tebe," poznamenal.

Po Fergusonovi už nenapredujú

Ronaldo tiež tvrdí, že Manchester United od odchodu Sira Alexa Fergusona v roku 2013 vôbec nenapreduje.

Kritizoval tiež minulosezónne vymenovanie Rakúšana Ralfa Rangnicka do pozície hlavného trénera po prepustení Oleho Gunnara Solskjaera.

„Taký veľký klub ako Manchester United a oni priviedli športového riaditeľa. Prekvapilo to nielen mňa, ale celý svet."

Klub berie vyhlásenia na vedomie

Kritika Cristiana Ronalda na adresu svojho zamestnávateľa aj jeho súčasného a predchádzajúceho trénera nezostala dlho bez reakcie.

"Manchester United berie na vedomie zverejnené úryvky z rozhovoru s Cristianom Ronaldom. Klub zváži prípadnú reakciu po zistení všetkých skutočností," reagoval tím z Old Traffordu.

"Naším cieľom zostáva pripraviť sa na druhú polovicu sezóny a pokračovať v dynamike, viere a spolupatričnosti medzi hráčmi, manažérom, personálom a fanúšikmi," doplnil klub.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.