Cristiano Ronaldo prezradil slová, ktorými ho dokázal Zidane v Madride namotivovať

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Pred viac než rokom z Realu Madrid celkom nečakane odišli dve veľké tváre klubu, Cristiano Ronaldo a tréner Zinedine Zidane. Ich vzťah bol veľmi špeciálny.

Najmä v záverečných bojoch o Ligu majstrov dokázal Zinedine Zidane dostať z Ronalda takmer nemožné veci. Veď s ním ako tréner vyhral všetky tri ročníky Ligy majstrov, ktorých bol účastný. Cristiano Ronaldo si ich vzájomný vzťah vždy pochvaľoval. Rozprával o tom pre platformu DAZN, ktorej je Ronaldo ambasádorom.

Ronaldo prezradil motiváciu Zidana

"Rešpektoval som ho pre jeho kariéru, ale pracovať s ním ma donútilo obdivovať ho ešte viac, najmä pre spôsob, akým sa vyjadroval, ako hovoril a ako ku mne pristupoval. Veľmi mi pomohol," hovoril Ronaldo o Zidanovi. "Sebavedomie hráča, ktoré potrebuje, nezávisí iba od neho, ale aj od ľudí a trénerov, ktorí ho obklopujú," vravel ďalej Cristiano Ronaldo.


A čo také špeciálne mu teda Zidane hovoril, aby ho dokázal vždy dokonale namotivovať? "Iba mi vravel, že ´Cris, oddýchni si, ty budeš rozdielovým´. Vždy bol so mnou úprimný a preto ho navždy budem nosiť vo svojom srdci," spomína a reflektuje Ronaldo na svoj vzťah so Zinedinom Zidanom.