Cristiano Ronaldo pomôže Portugalsku na finálovom turnaji Ligy národov

v kategórii: Futbal 0

(WebNoviny.sk).

Portugalská futbalová reprezentácia sa na júnovom "domácom" finálovom turnaji európskej Ligy národov 2018/2019 bude môcť spoľahnúť aj na hviezdneho útočníka Cristiana Ronalda.

Záverečný turnaj v Porte a Guimaraesi

Tréner "Selecaa das Quinas" Fernando Santos vyhlásil, že dlhoročný kapitán mužstva bude v nominácii Portugalska na spomenuté podujatie, ktoré sa v dňoch 5. - 9. júna uskutoční v Porte a Guimaraesi.

"Áno, CR7 určite bude v tíme, ktorý oznámim 23. mája. Jeho neúčasť v skupinovej časti LN sme už niekoľkokrát vysvetlili, bola úplne legitímna a pochopiteľná," povedal Fernando Santos pre Sport TV.

Na jeseň v Lige národov nehral

Portugalsko sa v semifinále "Final Four" stretne 5. júna so Švajčiarskom. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Holandsko a Anglicko. Cristiano Ronaldo nehral v jesenných dueloch LN proti Taliansku a Poľsku, keďže sa chcel čo najlepšie aklimatizovať v Juventuse Turín, kam prestúpil po deväťročnom pôsobení v Reale Madrid.

Po niekoľkomesačnej prestávke, ktorá trvala od vlaňajších MS v Rusku, sa do reprezentácie vrátil v marcových dueloch proti Ukrajine a Srbsku v rámci kvalifikácie ME 2020. Rodák z Madeiry doteraz nastúpil za krajinu úradujúcich majstrov Európy v 156 dueloch, nastrieľal v nich 85 gólov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.