Cristiano Ronaldo môže zakončiť sezónu s najhoršími číslami za 10 rokov

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Ronaldovi sa v Turíne môže prihodiť niečo, čo sa mu nestalo ani raz počas deviatich rokov jeho pôsobenia v Reale Madrid. Dokáže to ešte zvrátiť?

Cristiano Ronaldo síce v tejto sezóne získal trofej v talianskej Serii A, no ušli mu ostatné pohárové súťaže ako Coppa Italia a najmä Liga majstrov. Z hľadiska jeho individuálnych čísel to nebola jeho najlepšie sezóna. Ba práve naopak, Portugalčan môže zažiť svoju najhoršiu streleckú sezónu za 10 rokov. Toto si zo svojho pôsobenia v Madride nepamätá.

Ronaldo s najhoršou sezónou za dekádu?

Najhoršia sezóna z pohľadu zaznamenaných gólov prišla pre Ronalda v Reale Madrid hneď v jeho prvom ročníku. Vtedy zaznamenal 33 gólov, pričom viacero zápasov v ročníku 2009-2010 vynechal pre zdravotné ťažkosti. Teraz má vo svojej prvej sezóne za Juventus 28 gólov vo všetkých súťažiach. A to dokonca odohral o sedem zápasov viac ako vtedy pred 10 rokmi za Los Blancos.


V posledných dvoch kolách, proti Atalante a Janovu, musí dať Ronaldo minimálne päť gólov na to, aby nezažil svoju najhoršiu sezónu za poslednú dekádu. Menej ako 33 gólov za jeden ročník nedal za Real Madrid ani raz v deviatich sezónach. V porovnaní s minulou sezónou dal jeden gól každých 127 minút, zatiaľ čo pred rokom to bolo každých 84 minút.