Cristiano Ronaldo a Real Madrid. Idylický vzťah sa rozpadol iba za 13 mesiacov. Prečo?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Pôsobenie Cristiana Ronalda v Reale Madrid, okrem tej úspešnej futbalovej časti, bolo extrémne turbulentné a v podstate každé leto sa riešil odchod portugalskej hviezdy z Madridu.

Pamätáme si aj vyhlásenie od Ronaldo o tom, ako je v klube nešťastný a celkom je smutný... Aby potom o pár mesiacov nato podpísal nový kontrakt s krásnym úsmevom na tvári. Bolo jasné, že raz tento vzťah prejde cez hranicu únosnosti a Ronaldo už nebude iba hroziť, ale naozaj z klubu odíde. Ešte pred finále Ligy majstrov minulý rok Ronaldo hovoril, že chce hrať v Madride až do svojich 41 rokov, kedy skončí aj svoju kariéru. "Nech všetci na mňa zabudnú, Real Madrid je ten najlepší klub na svete," hovoril Ronaldo.
Začiatok konca


Vo finále Ligy majstrov práve proti Juventusu dal Ronaldo dva góly a vyhral ďalší titul v tejto súťaži, Real Madrid už svoj dvanásty. Vtedy bolo všetko idylické. Pripomeňme, že len pár mesiacov dozadu, v novembri, podpísal svoj nový kontrakt v Madride až do roku 2021. "Toto bol môj predposledný kontrakt a potom podpíšem ešte jeden. V Madride ukončím kariéru vo veku 41 rokov," hovoril plný úsmevu.A je to tu. Iba zopár dní po finále Ligy majstrov napísala portugalská A Bola, že Ronaldo chce opustiť Španielsko. Bum, z ničoho nič. A Bola je ovládaná Jorgem Mendesom, agentom Ronalda. Začala sa ďalšia dráma s cieľom získať od Realu Madrid ten sľúbený posledný kontrakt. Lenže Florentino Pérez povedal jasne, že Ronaldo má kontrakt platný ešte na ďalšie tri roky po roku 2018. Argumentoval správne, nebude podpisovať nový kontrakt ani nie 12 mesiacov po podpise toho "starého". K tomu ešte Ronaldo dostal obvinenie z daňových podvodov a mal zaplatiť 14,7 milióna € daňovému úradu.

A tak sa začala veľká vojna. Všetko sa nakoniec rozlúsklo v januári, kedy Pérez, ako hovoria španielske médiá, povedal Ronaldovi, že žiaden nový kontrakt nebude. Ronaldo, a hlavne jeho agent Mendes, to bral ako vyjadrenie toho, že s ním klub nepočíta, že s ním neráta. Dráma sa dostala už niekde k svojmu vyvrcholeniu, lenže Pérez odmietol odstúpiť. Bol to brilantný súboj ega proti egu. Nakoniec Ronaldo po finále Ligy majstrov z 28. mája tohto roka v Kyjeve povedal, že bolo veľmi pekné hrať za Real Madrid a v nasledujúcich dňoch musí niečo fanúšikom povedať.

Nič nepovedal, jednoducho v súkromí povedal Pérezovi, že chce ísť preč. Jeho agent Jorge Mendes, ktorý na jeho prestupe do Juventusu zarobil 12 miliónov €, už vedel, čo má robiť. A tak nikto neustúpil. Ronaldo podporovaný Mendesom chcel novú zmluvu s vyšším platom, Florentino Pérez si stál za svojim a vyhlasoval, že žiaden hráč nie je väčší ako Real Madrid. Obaja v podstate mali svoju pravdu. A tak sa Cristiano Ronaldo stal hráčom Juventusu Turín. Hláška, že sa Juventus dostal k Ronaldovi ako slepé kura k zrnu, túto celú situáciu vystihuje veľmi trefne.