Courtois v Paríži sklamal. Má Real Madrid hľadať náhradné riešenie?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid včera na pôde PSG v prvom zápase Ligy majstrov neuspel. Najväčšiu spŕšku kritiky si odniesli dvaja protagonisti Realu Madrid.

A nimi sú Zinedine Zidane, tréner, a Thibaut Courtois, brankár Los Blancos. Courtois v prvom polčase pustil dva góly na dve strely. Celkovo po reprezentačnej prestávke dostal Courtois z prvých piatich striel na bránu štyri góly. Zatiaľ čo proti Levante za dva góly vo svojej bránke veľmi nemohol, oba góly Di Maríu sa chytať dali. Najmä prvý gól, ktorý všetko odštartoval sa mal chytiť.


Potom to už všetko bolo pre domáce PSG jednoduchšie. Jednoznačne Real Madrid neodohral dobrý duel, no v prvom polčase mal možno aj viac šancí ako PSG. Prvý gól ho ale výrazne nahlodal. "Očakával som center, zo strely zblízka som ostal prekvapený," hovoril Courtois po zápase. Španielske médiá sa pustili do kritiky Belgičana. 


Keď PSG postavilo proti Realu Madrid Navasa, tak Real Madrid mohol postaviť zase bývalého brankára z Paríža, Alphonsa Areolu. "Keď vyhrávame, vyhrávame všetci, keď prehrávame, prehrávame všetci," hovoril po zápase Zidane. Mohol by niekedy v blízkej budúcnosti dostať šancu aj Francúz Areola?