Čo urobí Cristiano Ronaldo po nezískaní Zlatej lopty? Jeho tréner Allegri prehovoril

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo sa nedočkal ocenenia Zlatej lopty aj tretí rok po sebe, i keď jeho rodina a priatelia opäť raz zúrili, tréner Juventusu poskytol pragmatickú víziu.

Cristiano Ronaldo získal štyri z posledných piatich Zlatých lôpt, ale tej šiestej sa nedočkal. A to i napriek úspechu v Lige majstrov, štyrom gólom na Majstrovstvách sveta v Rusku či skvelému štartu v talianskej Serie A za Juventus Turín, do ktorého prestúpil v júli tohto roka z Realu Madrid.

Čo preňho znamená nezískanie ocenenia?

Samotný portugalský futbalista sa novinárom ešte k ničomu nevyjadril a zrejme to takto bude platiť aj naďalej. "Myslím si, že Cristiano si jasne zaslúžil vyhrať Zlatú loptu, vyhral Ligu majstrov s Realom Madrid. Na Mundiale hral výborne a urobil všetko, čo pre portugalskú reprezentáciu urobiť mohol," hovoril médiám Massimiliano Allegri, taliansky tréner Juventusu.


"Táto udalosť preňho môže byť skvelou stimuláciou k úspechu. Myslím si, že ho to nabudí k tomu, aby predvádzal fantastické výkony v drese Juve a za úspechy v tejto sezóne si Zlatú loptu získal pre seba nabudúce," povedal na adresu Ronalda a jeho reakcie Allegri. Je iba málo hráčov a športovcov, ktorí sa dokážu z neúspechu postaviť na nohy a všetkých presvedčiť o opaku, jedným z nich je určite práve Cristiano Ronaldo.