Čo s Edenom Hazardom? Na Real Madrid údajne nemá, fanúšikom dochádza trpezlivosť

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid nevyhral tri z posledných štyroch zápasov. Nepomohol ani návrat Edena Hazarda.

Real Madrid už rok a pol márne čaká na vzplanutie Edena Hazarda. V lete 2019 ho Biely balet kupoval za 100 miliónov € z londýnskej Chelsea. Zdá sa ale, že zatiaľ nič nevychádza podľa predstáv. Belgický ofenzívny hráč nepomohol Realu Madrid ani v Španielskom superpohári. V semifinále proti Athleticu Bilbao nastúpil v základnej zostave, no jeho výkon vyšiel do stratena.


"Momentálne nemá na to, aby bol v základnej zostave. Real Madrid hrá veľmi dobre aj bez neho, čo je zarážajúce," hovoril po prehre s Bilbaom Pedja Mijatović, bývalý hráč Realu Madrid a autor víťazného gólu z finále Ligy majstrov v roku 1998. "Kedysi bol v top 5 futbalistov na svete, teraz nemá ani top 100," hovoril zase komentátor Axel Torres. Na hlavu Hazarda sa začínajú objavovať kritické slová zo strany novinárov v Španielsku.

Kedy uvidia najlepšieho Hazarda?

Realitou ale je, že prínos Hazarda v Madride je temer nulový. Až 44% fanúšikov v ankete španielskeho denníka Marca povedalo, že by Real Madrid mal Hazarda čím skôr predať, nech sa mu vráti aspoň časť z nákladov. Ďalších 25% si myslí, že by mal byť na lavičke, pretože momentálne na základnú zostavu nemá. 

Fanúšikovia a novinári v Španielsku sa postupne začínajú pýtať: "Kedy uvidíme najlepšiu verziu Edena Hazarda v Reale Madrid?" Zatiaľ sa to nestalo a trpezlivosť pomaly začína dochádzať všetkým zúčastneným.