Čo je s Marianom? Veľká sedmička mu zrejme ťažko leží na pleciach

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Príchod Mariana Díaza do Realu Madrid sprevádzala doslova veľká sláva. Jednalo sa skôr o návrat strateného syna, ktorý sa neváhal pasovať do úlohy novej hviezdy tímu.

Mariano Díaz odišiel z Realu Madrid, po roku sa tam zase vrátil a Los Blancos na ňom zase až tak veľa neprerobili. Prišiel do klubu v posledných dňoch prestupového okna a u fanúšikov Bieleho baletu vzbudzoval veľkú dávku eufórie a nádeje. Dokonca si rodák z Dominikánskej republiky neváhal na svoje plecia vziať číslo sedem po odchode Cristiana Ronalda.

Ťarcha sedmičky je zrejme nad jeho sily

Problémom u Díaza nie je, že hráva zle, ale že nehráva vôbec. Julen Lopetegui mu veľa šancí nedával, i keď práve španielsky tréner údajne presvedčil Mariana k príchodu. Zatiaľ dala sedmička Realu Madrid iba jeden jediný gól v celej sezóne, i keď bol parádny, nič to nemení na tom, že zatiaľ Mariano vôbec nenapĺňa svoj potenciál. Z úvodného nadšenia je teraz skôr mlčanie.


Včera proti Melille v Copa del Rey sa Mariano po dlhšom čase objavil v základnej zostave, lenže gól zase raz nedal a zápas opustil so zranením. Následne na lavičke mal veľmi znechutený výraz, pretože to je už tretí zdravotný problém, ktorý v tejto sezóne má. Zatiaľ je teda jasná a zrejmá jedna vec, Mariano si prvé mesiace po svojom pompéznom návrate do Realu Madrid rozhodne takto nepredstavoval.