Chýbalo jediné! Takýto kontrakt mal Lewandowski pripravený v Madride

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid mal záujem o poľského kanoniera Roberta Lewandowskeho. Ako veľmi ale bol blízko k jeho zisku?

Záujem Realu Madrid o služby Roberta Lewandowskeho sa v podobe špekulácie objavuje snáď každé leto posledných sedem rokov. Real Madrid ale skutočne bol veľmi blízko k zisku Poliaka. Los Blancos mali eminentný záujem o služby útočníka Borussie Dortmund ešte v roku 2013, keď v semifinále Ligy majstrov Lewandowski nastrieľal Bielemu baletu štyri góly v jednom zápase.


V roku 2014 mu kontrakt v Dortmunde mal vypršať a o Poliaka bol obrovský záujem. Ústnu dohodu mal s Bayernom Mníchov, ale potom prišla lákavá ponuka od Realu Madrid. V decembri 2013 dokonca Real Madrid dohodol kontrakt s poľským útočníkom. Kontrakt bol pripravený na šesť rokov a Lewandowski by si prišiel na necelých 9 miliónov € ročne v hrubom.


V kontrakte sa nachádzajú detaily aj o tom, že sa hráč musí vyhýbať nebezpečným aktivitám ako jazda na motocykle. Zmluva bola pripravená do najmenších detailov. Chýbalo však jedno - podpis. Ako uvádza španielsky denník Marca, Lewandowski zrejme nechcel byť náhradníkom Karima Benzemu a preto si radšej vybral istejšiu pozíciu v Mníchove. Prestupu Lewandowskeho do Realu Madrid ale skutočne veľa nechýbalo.