Chelsea už má za kouča Tuchela náhradu, z konkurenčného Brightonu vykúpila Grahama Pottera

v kategórii: Futbal 0

Vedenie londýnskej Chelsea prepustilo trénera Thomasa Tuchela po siedmich zápasoch sezóny 2022/2023.

10.9.2022 (Webnoviny.sk) - Graham Potter vystrieda prepusteného Thomasa Tuchela vo funkcii hlavného trénera anglického futbalového klubu FC Chelsea z Londýna.

Majiteľ organizácie zo Stamford Bridge Todd Boehly sa dohodol na spolupráci so 47-ročným koučom konkurenčného klubu FC Brighton & Hove Albion, ktorý v novom pôsobisku podpísal kontrakt na päť rokov.

V hre boli aj Pochettino a Zidane

Boehly sa s Potterom stretol v Londýne najskôr v stredu popoludní a potom aj vo štvrtok ráno, preberali Potterov „prestup" a zmluvné záležitosti. „The Blues" boli ochotní vykúpiť kormidelníka Brightonu z existujúceho kontraktu.

Medzi ďalších kandidátov na uvoľnené miesto trénera Chelsea údajne patrili momentálne nezamestnaní Mauricio Pochettino a Zinedine Zidane, ašpirantom bol vraj taktiež Rúben Amorim, ktorý v súčasnosti vedie portugalský Sporting Lisabon.

Londýnsky klub prepustil v stredu Nemca Tuchela v reakcii na neúspešný vstup do skupinovej časti Ligy majstrov 2022/2023.

Zlom po prehre v Záhrebe

Šampión LM z predminulej sezóny prehral v utorňajšom dueli základnej E-skupiny na trávniku chorvátskeho Dinama Záhreb 0:1.

Nedarilo sa mu ani v doterajšom priebehu anglickej Premier League 2022/2023, v ktorej prehral dve zo šiestich stretnutí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.