Chcel si zahrať s Ronaldom v Juventuse. Buffonovi sa splní želanie

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo ho svojimi gólmi v posledných rokoch sprevádzal neustále, napokon, keď prestúpil do Juventusu, tak Buffon z neho odchádzal.

"Nebol by som prekvapený, keby raz bol Ronaldo v Juventuse," hovoril kedysi Gianluigi Buffon. Keď ale Ronaldo reálne prestupoval do Turína, tak Buffon odtiaľ po rokoch pre zmenu odchádzal. Po roku strávenom v PSG sa ale gólmanský veterán rozhodol odísť z Paríža, ale neskončiť s futbalom nadobro.

Ronaldo dostane v Turíne legendárneho brankára

Do Turína prestupuje obranca De Ligt, možno sa vráti aj Paul Pogba, no v neposlednom rade sa tam vracia aj Buffon. Aspoň takto to opísali talianske médiá, i keď sa jedna o senzáciu. Samozrejme, že Buffon už nie je tým Buffonom spred pár rokov, lenže na jar v roku 2017 ešte bol jedným z kandidátov na Zlatú loptu a jeho Juventus útočil na Treble. Vtedy ho ale vo finále Ligy majstrov zastavil Real Madrid, za ktorý dva góly strelil práve Cristiano Ronaldo.


Takto o rok vo štvrťfinále zase Ronaldo strelil Buffonovi dva góly v prvom zápase, následne v odvete bol na záver taliansky veterán vylúčený a viac si už za Juventus v Lige majstrov nezachytal. Stále živí nádej o zisku svojej prvej trofeje v Lige majstrov, po ktorej je hladný aj Cristiano Ronaldo. Bude ten nasledujúci rok tým magickým pre Juventus?