Chce ho presvedčiť o opaku. Guardiolove slová nenechali Benzemu chladným

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Karim Benzema má za sebou životnú sezónu, to bude chcieť potvrdiť aj v odvete osemfinále Ligy majstrov, keď na Real Madrid čaká náročná úloha.

Real Madrid dnes proti Manchestru City musí dokázať nemožné. Otočiť prehru 1-2 z prvého zápasu z Madridu. Musí na to dať minimálne dva góly, inak nemôže o postupe ani len uvažovať. Je to zrejme najťažšia výzva, akej Zinedine Zidane počas svojej trénerskej kariéry čelil. Na druhej strane Pep Guardiola sa chce na štvrtý pokus so Citizens dočkať titulu v Lige majstrov.


Kľúčovým hráčom pre Real Madrid by mal byť Karim Benzema. Francúzsky veterán zaznamenal v súčasnej sezóne 26 gólov a je najlepším strelcom Los Blancos. Keď Zidane od niekoho očakáva góly, je to práve Benzema. Otázku ohľadom Benzemu dostal aj tréner City, Pep Guardiola. "Je to skvelý hráč, naozaj výnimočný. Ale odkedy som trénoval Barcelonu, asi 20 hráčov prirovnávali k levelu Messiho a nebolo tomu tak. On je len ďalším z nich," povedal Guardiola.


Tieto slová nenechali francúzskeho útočníka chladným. Ako uvádzajú španielski novinári, Benzema chce presvedčiť Guardiolu o opaku. Real Madrid si už na jednu slávnu odvetu proti Guardiolovi pamätá, vtedy to ale v Mníchove riadili Sergio Ramos a Cristiano Ronaldo. Dokáže tým hrdinom tentokrát byť Benzema? "Som fanúšikom Barcelony a chcem vyradiť Real Madrid," povedal ešte Guardiola. Na Etihad Stadium by to mala byť pozoruhodná bitka.