Cavani nepredĺžil, Mbappé je zranení. Ťažoba úspechu v LM ostala na ramenách Neymara

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Paríž Saint-Germain čaká v stredu (12.08 o 21:00 hod.) štvrťfinále Ligy majstrov s Atalantou Bergamo. Hrať sa bude v Lisabone a francúzskemu celku bude kvôli zraneniu chýbať Kylian Mbappé.

PSG je mimoriadne ambiciózny a bohatý klub, spraví všetko preto, aby konečne vyhrali Ligu majstrov. Preto sa rozhodli kúpiť za 220 miliónov eur Neymara (najdrahší hráč v histórií pozn.), ktorý má byť rozhodujúcim článkom pri ťažení v najprestížnejšej klubovej súťaži na kontinente.

Doteraz o tom v klube nepresvedčil. Príčin je viacero – zdravotné problémy a bujarí spoločenský život. Teraz má šancu to čiastočne odčiniť a zlepšiť svoj imidž pred futbalovou verejnosťou.

Na Brazílčana bude vyvíjaný dvojnásobný tlak, pretože trénerovi Tuchelovi bude chýbať Mbappé, ktorý je mimoriadne produktívny.

Okrem toho Parížania stratili aj ďalšie útočné eso v podobe Edinsona Cavaniho, ktorý sa v klube nedohodol na predĺžení zmluvy. Uruguajčan strávil v metropole Francúzska sedem rokov a zaznamenal viac ako 200 zásahov.

Pre nemeckého trénera Tomasa Tuchela sú to obrovské gólové straty. Vpredu sa bude spoliehať na Maura Icardiho a Neymara. Práve od odchovanca Santosu sa bude očakávať, že svojimi výkonmi povedie mužstvo na futbalový Olymp.

„Počas uplynulých rokov som získal mnoho skúsenosti. Prežil som šťastné a ťažké chvíle. Najťažšie to bolo, keď som bol zranený a nemohol som hrať. S pomocou spoluhráčov som ťažké chvíle dokázal prekonať. Mohol som sa sústrediť na to, na čom skutočne záleží. Na našich výkonoch, ktoré sa premieňajú na tituly," vyznal sa pre klubový web Neymar.

V ostatných dvoch sezónach PSG skončilo v Lige majstrov vždy v osemfinále. Teraz 28-ročný útočník burcuje okolie, pretože cíti šancu konečne uspieť. „Túžime vyhrať Ligu majstrov. Budeme bojovať, pretože sme nikdy neboli tak blízko."