Bývalý ruský reprezentant Denisov sa po kritike invázie na Ukrajinu obáva zatknutia či zabitia

v kategórii: Futbal 0

V minulosti Igor Denisov hrával v Zenite Petrohrad s triom Slovákov - Kamilom Čontofalským, Martinom Škrtelom a Tomášom Hubočanom.

18.6.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý ruský futbalový reprezentant Igor Denisov sa obáva, že jeho postoj voči invázii Moskvy na susednú Ukrajinu, nariadenú ruským prezidentom Vladimirom Putinom, môže mať pre neho fatálne následky. Ako referuje web denníka Marca, bojí sa, že by ho mohli uväzniť alebo dokonca zlikvidovať.

Niekdajší dlhoročný kapitán Zenitu Petrohrad, kde bol spoluhráčom slovenských legionárov Kamila Čontofalského, Martina Škrtela a Tomáša Hubočana, je zatiaľ najpoprednejší predstaviteľ ruského športu, ktorý verejne odsúdil vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine. „Tieto udalosti sú katastrofa. Úplná hrôza," povedal 38-ročný Denisov v rozhovore pre youtubový kanál Nobel.

Denisov tiež prezradil, že osobne napísal Putinovi, aby zastavil vojnu. „Neviem, možno ma po týchto slovách zatknú alebo zabijú, ale hovorím o veciach tak, ako sú," dodal kedysi výborný defenzívny záložník, ktorý okrem Zenitu hrával za Anži Machačkala a moskovské kluby Dinamo a Lokomotiv. V ruskom reprezentačnom drese sa predstavil 56-krát.

Podľa ruskej legislatívy hrozí každému, kto šíri „falošné správy" alebo sa zapája do akejkoľvek činnosti diskreditujúcej vojenské počínanie Ruska na Ukrajine, trest odňatia slobody až na 15 rokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.