Bývalý reprezentant a slovenský majster prestúpil do 4.ligy: Prvoradé je zdravie!

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

V drese AS Trenčín získal majstrovský titul a v Slovane Bratislava dvakrát Slovenský pohár. Za reprezentačný tím Slovenska odohral tri zápasy. Tridsaťjedenročný útočník sa teraz dohodol na spolupráci v Lehote pod Vtáčnikom, ktorá pôsobí vo 4. lige.

František Kubík naposledy pôsobil v FC Petržalka, ale kvôli koronakríze a nútenej odstávke všetkých súťaži v klube skončil. Svojho času slávny klub z hlavného mesta má finančné problémy. To bol hlavný dôvod ukončenia spolupráce s Kubíkom, ktorý si našiel nový angažmán vo svojom rodnom kraji.

„Keď som sa rozprával s majiteľom klubu, tak to boli vždy otvorené diskusie. Bol konkrétny, povedal mi jeho ciele a čo chce budovať. Oslovilo ma to a budem sa snažiť, aby som pomohol túto víziu naplniť. Momentálne som tu na pol roka, ale keď bude klub so mnou spokojný a bude sa nám dariť, tak sa ďalšej spolupráci nebránim," okomentoval svoj prestup Kubík pre regionálne periodikum My Horná Nitra.

Rodák z Prievidze vďaka futbalu precestoval hodný kus sveta. Doteraz hral v Holandsku, Česku, Kazachstane, Rusku či na Ukrajine. Dokonca si zahral za reprezentáciu. Skúsenosti má na rozdávanie a ambicióznemu celku Lehota pod Vtáčnikom bude chcieť pomôcť postúpiť do 3. ligy.

„Bol som milo prekvapený z toho, ako to v Lehote funguje. Hrá síce iba štvrtú ligu, no Igor Slezák je moderný a ambiciózny tréner a podmienky či hráčsky káder sú na vysokej úrovni."

František Kubík priznal, že mal viacero ponúk. „Mám už nejaké veci mimo futbalu, ktoré by som chcel robiť po športovej kariére. Predsa len, mám už 31 rokov. Dostal som dobrú ponuku a všetko do seba zapadlo. Pýtal som sa rodiny aj svojho okolia, či bude pôsobenie v Lehote pod Vtáčnikom dobrým krokom, a všetci mi to odobrili.

Moje osobné ambície sa trošku prehodnotili. Najdôležitejšie je, aby som bol zdravý, pretože bez toho sa nedá hrať futbal. Verím, že sa nám bude dariť a Lehota sa dostane tam, kam patrí," dodal pre regionálne noviny.