Bývalá hviezda Uruguaja bude hrať za ŠKF Sereď

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Za poslednú dekádu sa zaradil medzi ikonických hráčov „Urus“. Na MS vo futbale v 2010 sa s generáciou futbalistov ako Diego Forlán, Luis Suaréz či Edinson Cavani pričinil k veľkému úspechu, keď Uruguaj skončil na 4. mieste.

Alvaro Pereira svojho času pôsobil v špičkových kluboch v Európe. Dve sezóny hral v Portugalsku, kde s FC Porto získal dva ligové tituly. Pôsobil aj v Interi Miláno a na spadnutie bol jeho prestup do FC Chelsea. Hral v špičkových kluboch, teraz v 34-rokoch prestúpil do Fortuna ligy. V drese Serede už odohral prvé minúty.

„Pretože verím, že slovenská liga má dobrú kvalitu a že má potenciál posunúť sa medzi lepšie ligy v Európe. Som rád, že som sa mohol vrátiť do Európy a hrať futbal práve tu. Budem sa snažiť čo najskôr adaptovať. Cítim sa tu dobre, v klube sa mi páči," prezradil pre denník Šport, prečo si vybral práve Slovensko.

Informácie o Slovensku mal od Waltera Gargana, bývalého spoluhráča Mareka Hamšíka, ktorý má za manželku sestru slovenského reprezentanta.

„Mal som to šťastie, že mám jedného veľmi dobrého priateľa. Volá sa Walter Gargano, hral so mnou v uruguajskej reprezentácii a vy viete, že sestra Mareka Hamšíka je po jeho boku. Mali sme dosť času na to, aby sme sa porozprávali o Slovensku a o tom, čo ma tu čaká. Dal mi nejaké indície a rady, takže som bol pripravený," objasnil.

Alvaro Pereira odohral za národný tím Uruguaju 84 duelov. Dosiaľ v kariére hral v Rumunku, Portugalsku, Taliansku, vo svojej domovine a naposledy v Paraguaji. Teraz ho uvidíme behať po slovenských trávnikoch.