Brankár „belasých" Greif sa teší z pozvánky od trénera Hapala, národný tím ho posúva vpred

v kategórii: Futbal 0

Slováci už v piatok v Trnave privítajú vicemajstrov sveta Chorvátov, o tri dni neskôr v Budapešti vyzvú domácich Maďarov.

5.9.2019 (Webnoviny.sk) - Dominik Greif je jedným z kvarteta brankárov, ktorých tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal povolal do národného tímu pred septembrovými súbojmi v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy.

Účasť v reprezentačnom tíme si užíva

Slováci už v piatok v Trnave privítajú vicemajstrov sveta Chorvátov, o tri dni neskôr v Budapešti vyzvú domácich Maďarov. Dvadsaťdvaročný Bratislavčan Greif si účasť v reprezentačnom tíme užíva.

"Dúfal som, že v klube som podával také výkony, aby som sa objavil na akcii reprezentácie. Teším sa z tejto pozvánky do národného tímu," prezradil gólman bratislavského Slovana počas tréningového kempu v Šamoríne.

Silná konkurencia v reprezentácii

Spolu so Slovanom sa Greifovi podarilo preniknúť do skupinovej fázy Európskej ligy. "Tím aj ja sám sme sa viezli na pozitívnej vlne. Verím, že to bude pokračovať aj na reprezentačnom zraze," poznamenal.

V národnom tíme mladý gólman v septembri pravdepodobne nedostane šancu chytať, pretože má silnú konkurenciu. Martin Dúbravka pôsobí na klubovej úrovní v anglickej Premier League v tíme Newcastle United, Matúš Kozáčik v Česku vo Viktorii Plzeň a Marek Rodák v anglickom Fulhame. "Viem, v akej pozícii som sem prišiel. Ja sa budem snažiť na sto percent na tréningoch a to je celé. Iné veci neovplyvním," prezradil Dominik Greif.

A čo očakáva od piatkového súboja v Trnave? "Budeme hrať proti vicemajstrom sveta, čiže pôjde o veľký zápas. Je niečo iné sledovať to doma, na tribúne alebo na lavičke. Je to jedna z vecí, ktoré ma posúvajú vpred v kariére. Každý taký moment je pre mňa odmena za odvedenú prácu," dodal Greif.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.