Boxer Fury sa rozlúčil s kariérou, posledným duelom obhájil titul majstra sveta

v kategórii: Futbal 0

V šiestom kole sobotňajšieho duelu proti inému Britovi Dillianovi Whyteovi uštedril protivníkovi knokaut a obhájil titul majstra sveta organizácie WBC v ťažkej váhe.

25.4.2022 (Webnoviny.sk) - Britský boxerský fenomén Tyson Fury sa štýlovo rozlúčil s profesionálnou kariérou. V šiestom kole sobotňajšieho duelu proti inému Britovi Dillianovi Whyteovi, pred 94-tisícovou kulisou na londýnskom štadióne Wembley, uštedril protivníkovi knokaut a obhájil titul majstra sveta organizácie WBC v ťažkej váhe.

„Som veľmi hrdý, že som vyhral dva anglické tituly, dva britské tituly, dvakrát som bol šampión Commonwealthu, mám írsky titul, európsky titul, WBO interkontinentálny, WBO medzinárodný, WBO super, WBA super, IBF, IBO, Ring Magazine, lineal , WBC... Vyhral som každý opasok, ktorý sa dá vyhrať. Viac sa už urobiť nedá," povedal 33-ročný Fury v útrobách anglického národného futbalového štadióna.

Fury tvrdí, že si počas kariéry splnil všetko, či chcel. Ako vraví, teraz nadišla chvíľa, aby trávil viac času s manželkou Paris a svojimi šiestimi deťmi. „Keby to bola počítačová hra, určite by bola na konci," skonštatoval Fury.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.