Benzemova ironická narážka na útočníka, ktorý mu prebral miesto

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Útočník Realu Madrid Karim Benzema nemôže pre objektívne dôvody viac hrávať v drese francúzskej futbalovej reprezentácie.

Ešte na Majstrovstvách sveta 2014 pod vedením Didiera Deschampsa hrával Karim Benzema v základnej zostave Francúzska. Odvtedy ale jeho miesto na dvoch vrcholových šampionátoch prebral Olivier Girourd, kanonier Chelsea, bývalý útočník Arsenalu Londýn.


Na oboch týchto turnajoch (Euro 2016 a MS 2018) Francúzi postúpili do finále, z toho pred dvoma rokmi triumfovali. Karim Benzema na sociálnej sieti dostal otázku, ako by porovnal seba s Giroudom. "Nemôžeme si pomýliť motokáru z Formuly 1 s motokárou z kartingu. On sa mi páči, ale ja som Formula 1. Za Francúzsko funguje, pretože hrá s hráčmi ako Griezmann a Mbappé. Robí si svoju prácu, ale neviem, či sa všetkým páči jeho hra," odvetil na sociálnej sieti Benzema.


Za tieto ironické až kritické slová ho množstvo francúzskych fanúšikov kritizovalo. Jeho agent ho ale bránil. "Jeho výpovede zaujímali státisíce ľudí, no kritizujú ho. Keď niečo potom povie Ibrahimović, chvália ho za každé slovo, sú to rovnakí ľudia," uviedol agent Francúza.