Benzema prepisoval históriu Realu Madrid. Zidane mu vystrúhal obrovskú poctu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Pre Real Madrid včera išlo o skutočne historický večer a aj zápas. Svoju históriu zvykne prepisovať práve v Lige majstrov, v ktorej má najviac úspechov.

Francúzsky útočník Karim Benzema zaznamenal gól číslo 61 a 62 svojej kariéry v Lige majstrov. Stal sa tak štvrtým najlepším historickým strelcom súťaže, prekonal iného bývalého hráča Los Blancos, Ruuda van Nistelrooya. Už sú pred ním iba Raúl (71), Messi (113) a Cristiano Ronaldo (128). Okrem Messiho tento zoznam tvoria takmer výlučne hráči Realu Madrid z minulosti.


V klubovej štatistike sa posunul na tretie samostatné miesto a s 50 gólmi za Los Blancos v Lige majstrov prekonal Alfreda Di Stéfana. Už sú pred ním len Raúl (66) a Ronaldo (108). Zidane mu po zápase vystrúhal obrovskú poklonu. 


"Som za Benzemu veľmi spokojný. Jeho dobré rozpoloženie sa reflektuje na hracej ploche. Prekonal takú legendu ako Di Stéfana. V histórii klubu už je na úrovni Cristiana Ronalda. Z jeho formy sa dá iba tešiť," hovoril Zidane po zápase s dvoma gólmi od Benzemu. Je ale Benzema skutočne na úrovni Cristiana Ronalda? Minimálne podľa čísel nie, každopádne podľa štatistík súčasného stavu kádra je tým najlepším v histórii, to bez pochyby.